Presidendi pöördumine

Kallid sõbrad!

Meie oma Eesti filmikunst saab tänavu saja aastaseks, sellel on rikas ja mitmekülgne ajalugu ning ka vägev tulevik. Usun seda siiralt. Meie filmiloojatel on süda õige koha peal. Nad on hingestet, loomingulised ja terava silmaga. Ning mis eriti oluline - neil on soov teha midagi uutmoodi. Seetõttu võime julgelt öelda, et filmikeeles oskame me kõneleda juba pikka aega. Kuid oma filmialasele oskuskeelele ei ole me piisavalt aega ja mõtet pühendanud. Me pole loonud filmikunstile tarvilikke väljendeid oma emakeeles.

Seetõttu on mul väga hea meel, et Kinobuss on tulnud suurepärasele ja ehk isegi veidi hullumeelsele mõttele uuendada filmikeelt, või õigem oleks öelda, korraldada filmisõnaus eestikeelsete filmiväljendite leidmiseks.

Mulle meeldib see mõte. Olen alati pidanud tähtsaks eesti keele uuendamist, vajalike ning seni puuduvate keelendite loomist või tuletamist. See on meie emakeele rikastamine ning eesti keele kaasaskäimine muutuva maailmaga. Kinokunst mõjutab meid pidevalt ja iga päev ning oleks tore, kui tarvilikud väljendid oleks olemas ka meie emakeeles.

Tegu on ühe ulja ja vajaliku ettevõtmisega, mis paneb meid korraga mõtlema nii kinokunstile kui oma keelele. Sest ilma meie keeleta kaob lõpuks ka Eesti oma kinokunst. Mõlemad on meile väga tähtsad, sestap edendagem neid siis koos uut luues!


Siiralt teie

Toomas Hendrik Ilves
Vabariigi President
Eesti Film 100 patroon
 

Toomas Hendrik Ilves

Presidendi pöördumine

Presidendi pöördumine Kallid sõbrad!

Meie oma Eesti filmikunst saab tänavu saja
aastaseks, sellel on rikas ja
mitmekülgne ajalugu ning ka vägev tulevik. Usun seda siiralt. Meie filmiloojatel on süda õige koha peal. Nad on hingestet, loomingulised ja terava silmaga.

Loe edasi

Viimane uudis

Loe kõiki uudiseid

30.04.2012 Eesti Filmi 100. juubelil kuulutatakse välja filmisõnaus