5. ÖSEL ehk Öise Saare Erksad Lühikad programm Rannalaval

2018aastal EV 100 puhul tuli Kinobuss soost välja ja näitab ning teeb filme KURESSAARE MEREPÄEVADEL. TUULE PUUDUTUS

Öise Saare Erksad Lühikad ehk 5. filmifestival ÖSEL esitleb:

10.08. kl 00.30
* MORTEN LOLLIDE LAEVAL. tuttuue Eesti täispika multika örritamine. kaadrid filmi tegemisest ja juttu filmi valmimisest.

Morten on uudishimulik ja leidlik poiss. Saatuse tahtel on ta sunnitud elama koos kasuvanematega, kes ei näe tema loovas tegevuses muud kui pahatahtlikku huligaanitsemist. Emata Morten ei ole siiski orb. Ta isa on kapten kes töö tõttu peab suurema osa ajast merel viibima. Morten soovib isa eeskujul samuti kapten olla. Ta ehitab endale mängulaeva mille mehitab erinevate putukatega. Unenäoline paralleelmaailm kirjeldab Morteni elu groteskses võtmes. Mingil hetkel maailmad segunevad. Nii Morteni päris kui ka fantaasiamaailm ähvardavad kokku kukkuda. Mõlema maailma päästmiseks on vaja julgelt tegutseda. Morten võidab ohud kangelaslikult. Tema kindlameelse tegutsemise taga on põhimõte – kapten ei jäta kunagi …Morteni teekondEuroopasse

* ISAND. Lavastaja Riho Undi metsikult rohkesti auhinnatud animafilmTuglase “Popi ja Huhuu” ainetel. Üliköva.

Taksikoer Popi ja ahvipärdik Huhuu ootavad koju oma Isandat, kes ühel päeval lihtsalt enam ei tule. Peremeest ei tule ega tule. Kui Huhuu puurist välja murrab ja Isandat äraspidiselt matkima hakkab, peab Popi ahvi tujudega kohanema. Nüüd on Huhuu peremees ja Popi tema koer. Just niisama, nagu oli päris-Isanda aegu, ainult et Isand oli hea ja Huhuu on halb. Üdini truu taksikoer Popi kehastab lojaalsust, rahu, turvalisust ja alalhoidlikkust, püsimatu ahvipärdik Huhuu aga isekust, rahulolematust, julmust ja ülemuslikkust. Algab kahe loomakese Suur Mäng. Maailma avastamine, olelusvõitlus ja territooriumide jagamine.

* MIRJAM JÄRVE ÄÄRES. kindel on,et Eestis tehakse ka väga lahedaid särtsakaid lastenukufilme

Mirimi pere telgib järve ääres. Pärast väsitavat päeva puhkab pere telgis, ainult kanal ei tule und. Ta läheb välja jalutama, kuuleb aga hirmutavaid öö hääli ning näeb pimeduses helkivaid silmi. Kana haarab fotoka, et enda ümberpiirajatest pilte teha. Hommikul saavad kõik näha, keda kana öösel kartis.

* MARIA JA SEITSE PÖIALPOISSI. lavastaja Riho Undi UUS ja VINGE anima. vägagi ergas !

Oma elu kloostrimüüride vahel mööda saatnud vana ja väärikas nunn Maria on otsustanud täita noorpõlveunistuse. Ainsaks takistuseks tema teel on aga katkendlik, peaaegu olematu mälu. Maria kardab, et tema unelmate soov võib osutuda patuks.

* EESTI KUNSTIAKADEEMIA energilised diplomianimad. Punt vahvaid lühianimatsioone

* IGAVESED JAHIMAAD. Eesti Nukufilmi ja Norra koostööfilm. ÖINE ja ÖUDNE film 🙂
Elin Grimstadi nukufilm „Igavesed jahimaad“ viib vaataja maailma, kus lapsed koguvad hukkunud loomi, et need maha matta. Vaid nii saavad lahkunud hinged rännata loomade paradiisi – igavestele jahimaadele. Tasaselt kulgevas filmis on põhjamaist pärimust. Surmakulleriks on suitsetav, musta linnukostüümi peitunud mees.
Rootsi pärimuskultuuris on tumedad linnud, eriti harakad, tuntud vägivaldselt surnud inimeste hingedena. Norra filmis näib pika noka ja läikivmusta sulekasukaga lindmees seostuvat teispoolsusega samal moel. Tema otsustab, kes elab ja kellel aeg tema püssikuuli läbi lahkuda.

10.08 keskpäevast messialal AVATUD ANIMAFILMITÖÖTUBA

11.08 kl 00.30
AHTO. UNISTUSTE JAHT.

Dokumentaalfilm Ahto Valterist, suurelt unistajast, seiklejast ja meremehest, kelle ümbermaailmareis omanimelisel purjelaeval paneb noored poisid janunema seikluste järele, naissoo õhates armastuskirju kirjutama ning ajakirjanikud enda järel jooksma. Keegi ei teadnud, mis on see motiveeriv jõud ja ajend, mis sundis teda seda kõike läbi tegema. Kangelase püsimatu meel, aastate pikkused katsumused oma unistuste täitmiseks ning läbikukkumised sel teel rulluvad lahti filmi jooksul, mis kasutades unikaalset arhiivimaterjali avab vaataja jaoks eelmise sajandi maadeavastaja ihalused ja katsumused. Värvikas teekond ümber maailma avaneb tänu peategelase ja tema isa päevikutele ning tänu unikaalsetele filmikaadritele, mis reisi jooksul filmilindile jäädvustatud. Film toob vaataja silme ette ühe mehe elu ja meremeheks kasvamise loo, tema kujunemisprotsessi selleks, kes ta oli ning maailma, millega tal tuli rinda pista, et selleni jõuda. Tootja. Rühm + null ja Missing Picture.

filmifestivali programm EV100 puhul on tasuta. kingitus!

lisainfoks kiika lehte KURESSAARE MEREPÄEVAD!