EUROOPA NOORE PUBLIKU FILMIPÄEV 2017

 

7. mail toimub kuuendat korda Euroopa noore publiku filmipäev (European Young Audience Film Day), mille raames linastuvad kolm auhinnale kandideerivat filmi 12-14-aastastest noortest koosnevale publikule 31 riigi 37 linnas üle Euroopa. Noored moodustavad rahvusvahelise žürii, mis hindab auhinnale kandideerivaid filme. Tõelise Euroopa kombe kohaselt edastavad kohalike žüriide esindajad iga riigi hääled otsepildis Erfurti Saksamaal, kus toimub auhinnatseremoonia samal ajal aset leidva Saksa Laste Filmi- ja Televisioonifestivali “Kuldne varblane” raames. Ürituse videopilti saab vaadata aadressil yaa.europeanfilmawards.eu, kus on olemas ka informatsioon Euroopa noore publiku filmipäeva kogu programmi, filmide ja osalevate linnade kohta. Jooksvalt on filmipäeva tegemistest info saadaval EFA kodulehel ja Facebookis.

Lisaks Tallinnale linastuvad auhinnale kandideerivad filmid järgmistes linnades: St. Pölten ja Viin (Austria), Brüssel (Belgia), Sarajevo (Bosnia ja Hertsegoviina), Sofia (Bulgaaria), Barcelona (Hispaania), Amsterdam (Holland), Zagreb (Horvaatia), Tel Aviv (Iisrael), Firenze, Rooma ja Torino (Itaalia), Prizren (Kosovo), Ateena (Kreeka), Vilnius (Leedu), Luxembourg (Luksemburg), Riia (Läti), Skopje (Makedoonia), Valletta (Malta), Podgorica (Montenegro), Łodz, Varssavi ja Wrocław (Poola), Lissabon (Portugal), Cluj-Napoca (Rumeenia), Berliin ja Erfurt (Saksamaa), Belgrad (Serbia), Izola (Sloveenia), Bratislava (Slovakkia), Helsingi (Soome), London (Suurbritannia), Ålborg (Taani), Praha (Tšehhi), Istanbul (Türgi), Kiiev (Ukraina) ja Budapest (Ungari).

Euroopa Filmiakadeemia noore publiku auhinna korraldajateks on Euroopa Filmiakadeemia (European Film Academy) ja EFA Productions, toetajaks Mitteldeutsche Medienförderung (MDM) ja Euroopa Parlamendi LUX Prize. Linastuvate filmide DCP tootmist toetab DCINEX, Ymagis Groupist.

Euroopa noore publiku filmipäeva Tallinnas korraldab MTÜ Kinobuss ja see toimub kinos Artis. Üritust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Tallinna Spordi- ja Noorsooamet. Partneriteks on Tallinnfilm ja Must Käsi

 

KUIDAS OSALEDA? KANDIDEERI! (klikka siia lingile)

Kui sa oled 12-14-aastane noor, siis kandideeri rahvusvahelisse žüriisse, milles osalevad noored 37 linnast üle Euroopa, vaata ära 3 nomineeritud filmi ning aita valida Euroopa Noore Publiku Auhinna võitja.

link kolme filmi tutvustusele SIIT!