Kinobuss

Euroopa Filmiakadeemia Noore Publiku Auhinnale kandideerivad järgmised kolm filmi:

Bändipoisid

BÄNDIPOISID / Los Bando
94 min / Norra-Rootsi 2018
Režissöör: Christian Lo
Osades: Tage Johansen Hogness, Jakob Dyrud, Jonas Hoff Oftebro, Tiril Marie Høistad Berger

Kaks parimat sõpra, Grim ja Aksel, on alati unistanud osalemisest Norra rokimeistrivõistlustel. Grim mängib trumme, Aksel laulab ja mängib kitarri. Koos moodustavad nad bändi nimega Los Bando Immortale. Kahjuks pole Akseli hääl kuigi hea – see on lausa kohutav. Grimil pole südant seda Akselile öelda, ent kui nad saavad õiguse meistrivõistlustel osaleda, peab Grim lahenduse leidma – ja kiiresti.

Grim püüab Akselile mõista anda, et bändis on midagi puudu, kuid Aksel saab temast valesti aru, arvates et Grim räägib bassimängijast. Nad korraldavad prooviesinemise. Ainus, kes kohale ilmub, on Thilda, isepäine üheksa-aastane tüdruk, kes mängib tšellot. Nüüd on neil “bassimängija” olemas.

Nad kutsuvad kohaliku ralli-talendi Martini oma autojuhiks. Paraku ei tea nad, et Martinil pole juhiluba. Üheskoos alustab see kamp hullumeelset teekonda läbi Norra. Kuna politsei ja vanemad neid jälitavad, tuleb neil ajaga võidu joosta, et jõuda õigeaegselt oma elu tähtsündmusele Tromsøsse.

filmimeeliti: https://www.youtube.com/watch?v=4JccA17hVGU

Vana kooli tüübid

VANA KOOLI TÜÜBID / Old Boys
96 min. Suurbritannia / Rootsi 2018
Režissöör: Toby MacDonald
Osades: Alex Lawther, Jonah Hauer-King, Pauline Etienne, Denis Ménochet

“Ainult parimad jäävad ellu” on poiste internaatkooli Caldermounti filosoofia. Kui sa pole spordiväljakul tegija, siis pole sa mitte keegi. Keegi ei tea seda paremini kui raamatukoist Amberson, kes on olnud kooli sotsiaalse redeli alumisel pulgal senikaua, kuni ta mäletab. Kui prantsuse keele asendusõpetaja keevaline tütar Agnes saabub, pööratakse Ambersoni elu pahupidi. Temast on äkki saanud kosjasobitaja Winchesterile, kooli nägusale, kuid silmapaistvalt kõva peaga spordikangelasele. Winchesteril on kahtlemata välimus, millega Agnes endale võita, kuid Amberson on see, kellel on mõtted. Kas Ambersonil on julgust end tüdrukule näidata just sellisena, nagu ta tegelikult on?

Värske ja elav komöödia “Vana kooli poisid” on kaasaegne variant Cyrano de Bergeraci ajatust loost.

filmimeeliti : https://www.youtube.com/watch?v=JOoYkJMzLi0

Poksiplika

POKSIPLIKA Vechtmeisje / Fight Girl
84 min. Holland 2018
Režissöör: Johan Timmers
Osades: Aiko Beemsterboer, Noa Farinum, Imanuelle Grives, Bas Keizer

Kui kaheteistkümneaastase Bo vanemad lahutavad, peab ta kolima ema ja muusikust vennaga Amsterdami kehva elurajooni, kus tänavatel on ohtlik ja naabrilapsed norivad tüli. Tegelikult on ka Bo üsna keevalise temperamendiga ning tema rusikate eest pole keegi kaitstud. Ühel päeval satub ta naabritüdruk Joy jälgedes poksiklubisse ja avastab uue maailma ‒ siin on karmid poisid ja tüdrukud, kes ei lobise niisama, vaid võitlevad. Lõpuks ometi leiab Bo võimaluse, kuidas endasse kogunenud viha poksiringis õigesti välja valada. Selleks tuleb saada tiigriks ‒ kasutada lisaks kõhutundele ka oma pead, et päästa oma lähedased, mitte kaotada uusi sõpru ja saada endale parima võitleja kuldne karikas Komeet.

filmimeeliti : https://www.youtube.com/watch?v=NSsQQuinPlc

Esmakordselt valiti filmid välja kahes etapis. Kõigepealt selekteeris rahvusvaheline žürii välja kuus filmi. Žüriisse kuulusid Vanessa Henneman (EFA Juhatuse liige / Holland), Fabia Bettini (festival Alice nella Città / Itaalia), Keld Mathiesen (UCN – Põhja-Taani Ülikool / Taani), Rajko Petrović (Five Stars Film Distribution / Serbia) ja Lina Užkuraitytė (Vilniuse filmifestival / Leedu). Nende poolt valitud kuue filmi seast valisid kolm finalisti välja 13-14-aastased varasemate noortežüriide liikmed Jesse (London / Suurbritannia), Konstantin (Chemnitz / Saksamaa), Maria (Lissabon / Portugal), Friederike (Luxembourg / Luksemburg) ja Milica (Podgorica / Montenegro).