Kinobuss

EUROOPA FILMIAKADEEMIA NOORE PUBLIKU AUHIND 2019

Pühapäeval, 5. mail valivad 12-14-aastastest noortest koosnevad žüriid 34 riigi 55 linnas välja aasta parima Euroopa noortefilmi. Neljandat korda saavad sellest üritusest osa ka Eesti noored, kes kogunevad filmipäevale kinno Artis.

Selle pildi alt-atribuut on tühi. Failinimi on YAA_pystine_logo.jpg

Juba kaheksandat korda kogunevad noored üle Euroopa üheks päevaks kinosaalidesse, et samaaegselt vaadata ja hinnata kolme Euroopa noortefilmi, mille hulgast selgub Euroopa Filmiakadeemia Noore Publiku Auhinna laureaat.

Euroopa Noore Publiku Auhinnale kandideerivad Norra ja Rootsi koostöös valminud muusikafilm “Bändipoisid” (Los Bando, rež. Christian Lo), Suurbritannia-Rootsi internaadikomöödia “Vana kooli tüübid” (Old Boys, rež. Toby MacDonald), mille aluseks on Cyrano de Bergeraci lugu, ning Hollandi-Belgia draama “Poksiplika” (Vechtmeisje, rež. Johan Timmers) spordis oma kutsumuse leidnud tüdrukust.

Täpsema info linastuvatest filmidest leiad siit.

Kui sa oled 12-14-aastane noor, siis tule rahvusvahelisse žüriisse, milles osalevad noored 55 linnast üle Euroopa, vaata ära 3 nomineeritud filmi ning aita valida EFA Noore Publiku Auhinna võitja.

Auhinnale kandideerivad filmid valiti esmakordselt välja kahes astmes. Kõigepealt sõelusid viis laste- ja noortefilmide eksperti välja kuus filmi, mille hulgast valisid kolm finalisti varasemate aastate noortežüriide liikmed Suurbritanniast, Saksamaalt, Portugalist, Luksemburgist ja Montenegrost. Eks seetõttu on tänavune valik ka noortepärasem ja mitmel varasemal korral domineerinud kultuurikonfliktide, rahvussuhete või pagulaste teema on asendunud noorte eneseväljenduse ja hobide temaatikaga.

Noortežüriid kõikjal Euroopas vaatavad ühel ajal kodulinna kinosaalides neid kolme filmi ning arutlevad nähtu üle omavahel ja filmispetsialisti eestvedamisel. Kogu päeva jooksul on noortel võimalus olla ühenduses oma eakaaslastega mujalt Euroopast ning suhelda ka filmitegijatega, kes on Saksamaal Erfurdist, kuhu jõuavad kõigi osalenud riikide hääletustulemused ja kus kuulutatakse välja EFA Noore Publiku Auhind. Ülekannet auhinnatseremoonialt näeb aadressil yaa.europeanfilmawards.eu. Samas on ka ülevaade nomineeritud filmidest ja osalevatest linnadest.

Mullu käivitus projekt, mille raames on Euroopa Filmiakadeemia Noore Publiku Auhinnale kandideerinud filmid kätte saadavad ka laiemale publikule VOD platvormidel üle Euroopa. Tänavused finalistid on vaatamiseks olemas alates 6. maist, samuti on võimalus vaadata nelja eelneva aasta nominente. Filmid on subtitreeritud 30 keelde, Eesti vaatajate jaoks on kõigil filmidel eestikeelsed subtiitrid.

EFA Noore Publiku Auhind kuulub Euroopa Filmiakadeemia ametlike auhindade hulka. Selle valimist korraldavad Euroopa Filmiakadeemia ja EFA Productions, toetajateks on Mitteldeutsche Medienförderung ja Euroopa Liidu Loov Euroopa MEDIA programm.

Eestis on kolmandat aastat EFA Noore Publiku Auhinna ürituse korraldajaks MTÜ Kinobuss, kellega sel aastal on kaaskorraldajana ühinenud ka Eesti Filmi Instituut. Üritust toetab Tallinna Linna Spordi- ja Noorsooamet. Lisaks on partneriteks kino Artis ning Laste- ja Noortefilmide Festival Just Film.