EUROOPA FILMIAKADEEMIA NOORE PUBLIKU AUHIND 2018

Pühapäeval, 6. mail valivad 12-14- aastastest noortest koosnevad žüriid 37 riigi 46 linnas välja aasta parima Euroopa noortefilmi. Juba seitsmendat korda toimuvale üritusele on osalema oodatud ka Eesti noored.

Kogu Euroopas, aga ka Austraalias kogunevad noored filmihuvilised üheks päevaks kinosaalidesse, et samaaegselt vaadata ära kolm Euroopa noortefilmi, mille on välja valinud laste- ja noortefilmide festivalide korraldajatest koosnev žürii.

Sel aastal osutusid valituks Itaalia liigutav teekonnafilm “Tüdruk jooksus” (La Fuga – Girl in Flight, rež. Sandra Vannucchi), Prantsusmaa ja Burkina Faso koostöös valminud
mängufilm “Wallay” (rež. Berni Goldblat) teismelise poisi kultuurišokist Aafrikas ning
Eestis juba DocPointi festivali raames linastunud lõbus Soome dokumentaalfilm “Kepphobuste revolutsioon” (Keppihevosten vallankumous, rež. Selma Vilhunen) tüdrukute toredast hobist, mis aitab neil eluga toime tulla.
Täpsema info linastuvatest filmidest leiad siit.

Kõigi kohalike noortežüriide hääletustulemused edastatakse videopildis Erfurti Saksamaal, kus kuulutatakse välja parim Euroopa noortefilm. Ülekannet auhinnatseremoonialt näeb otse aadressilt http://yaa-efa.eu. Samalt aadressilt leiab ka infot kõigi osalevate maade ja kandideerivate filmide kohta.
Lisaks Tallinnale linastuvad auhinnale kandideerivad filmid järgmistes linnades: Brisbane (Austraalia), St. Pölten ja Viin (Austria), Brüssel (Belgia), Sarajevo (Bosnia ja
Hertsegoviina), Sofia (Bulgaaria), Barcelona, Madriid ja Sevilla (Hispaania), Amsterdam
(Holland), Zagreb (Horvaatia), Dublin (Iirimaa), Tel Aviv (Iisrael), Reykjavik (Island),
Firenze, Rooma ja Torino (Itaalia), Prizren (Kosovo), Ateena (Kreeka), Vilnius (Leedu),
Luxembourg (Luksemburg), Riia (Läti), Skopje (Makedoonia), Valletta (Malta), Podgorica (Montenegro), Łodz, Varssavi ja Wrocław (Poola), Lissabon (Portugal), Bourg Saint Maurice – Les Arcs (Prantsusmaa), Båstad (Rootsi), Cluj-Napoca (Rumeenia), Berliin, Chemnitz ja Erfurt (Saksamaa), Niš (Serbia), Izola (Sloveenia), Bratislava (Slovakkia), Helsingi (Soome), Luzern (Šveits), London (Suurbritannia), Ålborg (Taani), Praha (Tšehhi), Istanbul (Türgi) ja Budapest (Ungari).

Seni paljuski ainult noortežürii liikmetele näidatud filmid on sellest aastast kättesaadavad ka laiemale publikule VOD platvormidel üle Euroopa. Samuti on käimas projekt, mille raames on noortele Euroopa filmihuvilistele kättesaadavad ka eelmistel aastatel EFA Noore Publiku Auhinnale kandideerinud filmid.
EFA Noore Publiku Auhind kuulub Euroopa Filmiakadeemia ametlike auhindade hulka. Selle valimise korraldavad Euroopa Filmiakadeemia ja EFA Productions, toetajateks on
Mitteldeutsche Medienförderung ja Euroopa Liidu Loov Euroopa MEDIA programm.
Eestis on teist aastat EFA Noore Publiku Auhinna ürituse korraldajaks MTÜ Kinobuss.
Üritust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Tallinna Linna Spordi- ja Noorsooamet. Lisaks on partneriteks kino Artis ning Laste- ja Noortefilmide Festival Just Film.
KUIDAS OSALEDA? (kliki lingil)

Kui sa oled 12-14- aastane noor, siis kandideeri rahvusvahelisse žüriisse, milles osalevad noored 46 linnast üle Euroopa, vaata ära 3 nomineeritud filmi ning aita valida EFA Noore Publiku Auhinna võitja.